Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ziemia zaklęta / spotkanie autorskie z Bogdanem Dudko

5 marca 2020 - 18:00 / 20:00

Darmowy

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogdanem Dudko, poświęcone jego najnowszej książce “Ziemia zaklęta”. W ramach spotkania odbędzie się pokaz zdjęć autorstwa Michała Kościa, którego fotografie ilustrują tomik. Wieczór poprowadzi Mikołaj Wawrzeniuk.

O książce:
Bogdan Dudko, redaktor i animator kultowego pisma „Kartki”, wydał niedawno kolejną książkę. „Ziemia zaklęta” jest boleśnie osobista, ale też afirmuje przyrodę, rodzinne strony, świat z okolic Cisówki, do której poeta powraca w myślach i w rzeczywistości. Ta niewielka poetycka książeczka pełna jest bólu, żalu po stracie ukochanej, zaś jedynym ratunkiem jest natura. I chyba nikt nie ma wątpliwości, że Bogdan Dudko pisze o sobie.
(Jerzy Doroszkiewicz, Kurier Poranny)

Bogdan Dudko
animator kultury, dziennikarz, poeta. Wychował się i mieszka w Cisówce, w gminie Michałowo. Studiował filologię polską. Przez 20 lat był redaktorem naczelnym i animatorem Pisma Literacko-Artystycznego „Kartki”. Redaktor m.in. książek wydanych w Serii Biblioteki „Kartek”. Autor tomików poetyckich „40 i 4 wiersze o miłości”, „Dolina. Znad Narwi i Świsłoczy” oraz książek dla dzieci „Wilczek Milczek” i „Bubuś Puchaczek”.

Michał Kość
z zawodu fotoreporter, po godzinach artysta fotografik, członek ZPAF; fotografią prasową trudni się od 1988 roku, współpracując z mediami regionalnymi i ogólnopolskimi oraz
agencjami fotograficznymi; autor licznych publikacji, m.in. w prestiżowych tytułach opiniotwórczych, kobiecych i podróżniczych; wieloletnia pasja to fotografowanie żubrów w ich naturalnych środowisku – jej efektem są własny, niepowtarzalny styl fotografowania tych zwierząt oraz kilkanaście indywidualnych wystaw z żubrami w roli głównej.

______________________________________________________________
05.03.2020 (czwartek)
miejsce: Restauracja Cechowa, ul. Warszawska 6, Białystok
godzina 18:00
wstęp wolny

Szczegóły

Data:
5 marca 2020
Czas:
18:00 / 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/194238995226061/

Organizator

Cechowa
Telefon:
857 222 916
Email:
biuro@cechowa.com.pl
Strona internetowa:
www.cechowa.com.pl

Miejsce

Cechowa
ul. Warszawska 6
BIałystok, Podlasie 15-063 Polska
+ Google Map
Telefon:
857 222 916
Strona internetowa:
www.cechowa.com.pl